sobota, 11 stycznia 2014

SOWY MĄDRALIŃSKIE UWIELBIAJĄ CZYTAĆ ;-)


Nic dziwnego, że sowy kręcą się w pobliżu książek- powszechnie wiadomo, że to mądre głowy, które uwielbiają wzbogacać swoją wiedzę ;-)

SOWA WIELKOOKA okazała sowa 35x22mm plus lepidolit oraz baza z grawerunkiem kwiatków


SOWA CZERWONOOKA sowa plus perełka naturalna i koraliki Bali


SOWA MĄDRA GŁOWA v. 2 ruchoma sowa, okazała [50x23mm] plus masa perłowa w formie okręgu


SOWA NIEBIESKOOKA piękna zawieszka w kształcie sowy [aż 4,5cm] z niebieskimi oczami SPRZEDANA


SOWA POMARAŃCZOWOOKA  kolorowa sówka z ciemnoczerwonym kryształkiem


SOWA WSPANIAŁA sowa 3D z kryształowymi oczkami plus koral i masa perłowa SPRZEDANA


piątek, 10 stycznia 2014

MOTYLE i BIEDRONKI :-)


MOTYL na ŚNIEGU- miało być odpowiednio do pory roku, ale pora roku zaskakuje i śniegu oraz mrozu nie ma :-) Ażurowa zawieszka- motyl plus kryształ lodowy.
Z MOTYLEM KOLOROWYM ażurowy motyl [23x20mm] ozdobiony kryształkami szklanymi w kolorze czerwonym

RODZINKA BIEDRONEK różnokolorowe lampworki w kształcie biedronek


czwartek, 9 stycznia 2014

PIVETTA oraz TURKUSY na SZTYFTACH


PIVETTA- fasetowane oponki jadeitu [16x11mm], fasetowane krople agatu białego [12x8mm], kulki chryzoprazu [4mm] plus jasne srebro.Wiosenne :-)

TURKUSY na SZTYFTACH III  kolczyki wykonane z krążków turkusu naturalnego [ok. 8mm]. Krążki są nieregularne, mają różny rysunek czarnych żyłek, jeden ma nieco mlecznej bieli na obrzeżu [wszystko to widać na zdjęciach]- dla miłośniczek Natury. Całość srebro, które oksydowałam na ciemny kolor aby podkreślić kolor turkusu. Orientalny drobiazg :-)
wtorek, 7 stycznia 2014

KRISSTELLA - OKSYDOWANA PIĘKNOŚĆ


KRISSTELLA- kolczyki na oryginalnych, dużych, zapinanych biglach wykonane z okazałych, nieregularnych, surowych kryształów górskich- różnią się od siebie co widać na zdjęciach. Wielkość brył- ok. 20x20mm, kształt stożkowaty z ukośną podstawą, miejscami matowe- dla wielbicielek Natury, jej dzikości i niepowtarzalności. Srebro oksydowałam na ciemny kolor, co dodało kolczykom charakteru. Długość całości- ok. 5,5cm. Ozdobnie zapakowane- idealne na wyszukany prezent dla wyjątkowej osoby. Polecam!
poniedziałek, 6 stycznia 2014

DECOUPAGE MOJE PIERWSZE :-)


Jakoś nigdy nie było okazji, żeby pobawić się decoupage- ale w końcu wzięłam się w garść, kupiłam co trzeba i.... są pierwsze efekty :-) A serwetki- temat rzeka, szczególnie ich klejenie...... I tak, oczywiście- udało mi się kilka razy w ferworze i ekscytacji zapomnieć o odklejeniu dwóch zbędnych warstw hahaha


Zakładka z truskawkami- na razie jednostronna, bo ... zabrakło serwetki :-) Na zdjęciu wygląda super, choć niestety w realu, z bliska trochę gorzej.... Taki efekt jak się ktoś rzuca na dzień dobry na taki format. No ale wzór z truskawkami jest słodki i pobudza, uśpiony zimą, apetyt na te owoce :-) Ach te koktajle!Magnesy- nie miałam zbyt dużego wyboru serwetek z motywami o odpowiedniej wielkości stąd znów truskawki, serduszka i motyl. Już teraz wiem, że trzeba patrzeć czy serwetka ma 25x25 czy 33x33cm i czy motyw jest na całej czy też na 1/4 powierzchni i powtórzony właśnie 4 razy. Poza tym też ważne jest- przynajmniej w przypadku małych przedmiotów do zdobienia- żeby motywy nie były poplątane/ zbite blisko siebie tzn żeby można było wyciąć np motylka bez połowy kwiatka czy jednego skrzydła sąsiedniego motyla, bo na takich magnesikach czy kolczykach to trochę bez sensu wygląda. Tutaj też na jednym magnesie truskawka z boku jest ucięta trochę i szczerze to trochę mnie drażni :-)