sobota, 17 stycznia 2015

KALENDARZ na NIEBIESKO

Ostatnio wzięło mnie na niebieskości i turkusy oraz na zdobienie kalendarzy :-) Użyłam tutaj starych koralików jeszcze z początków mojej przygody z biżuterią czyli sprzed około 10 lat [!] oraz koronki- szczerze mówiąc to nawet nie pamiętam skąd ją mam. Pierwszy raz nakładałam gesso i farby bezpośrednio na okładkę. Nowością było też użycie maski z farbą akrylowa, a nie tak jak dotychczas z pastą strukturalną. Do końca z tego zadowolona nie jestem, bo maska bardzo mocno się zabrudziła i wewnątrz wzorków ma teraz czarne pozostałości- mam nadzieję, że nie będzie już zawsze odbijać z czarnymi obwódkami!

Pomediowałam sobie- użyłam gesso, farb akrylowych oraz farby metalicznej, mgiełki perłowej, tuszu wodnego i żelowego medium akrylowego z 13arts. Praca nieco migocze w świetle, ale niestety nie widać tego na zdjęciach.

Jestem bardzo zadowolona z efektu- i to się liczy :-)


Kalendarz zgłaszam na wyzwania:

http://altair-art.blogspot.com/2014/12/wyzwanie-stare-i-nowe.html

http://szuflada-szuflada.blogspot.com/2015/01/wyzwanie-styczniowej-goscinnej.html
Edit: dodałam tkaninę, bo przecież w pracy jest sznurek- czyli mam 9/9 trafionych, połączyłam wszystko :-)
CraftyCardMakers, 130, Something Old, Something New [old- beads, lace; new- year ;-), stencil used with acrylic paint, gesso and paits directly on cover]


piątek, 16 stycznia 2015

WSCHÓD SŁOŃCA z NIESPODZIANKĄ

Przeglądając wyzwania znalazłam fotoGRĘ Światło na Art- Piaskownicy i natychmiast pomyślałam o wschodzie Słońca. Jednak zobaczyłam, że nie tylko ja wpadłam na ten pomysł i jest już kilka porannych fotek. Miałam kilka innych pomysłów, kiedy dziś rano zobaczyłam wyłaniające się zza budynków Słońce..... no taaaki fajny kolor! Stwierdziłam więc, że zrobię zdjęcie. JEDNO! Tego ptaka nawet nie widziałam, nie mówiąc już o jakimś celowym uchwyceniu. I jak generalnie nie za bardzo lubię gołębie tak tym razem muszę przyznać, że wpasował się idealnie!


MIŁEGO DNIA!

czwartek, 15 stycznia 2015

CANDY :-)

I rzutem na taśmę dołączam do CANDY u DAGMARY! z okazji pierwszych urodzin bloga- gratulacje!

http://dagmarakos.blogspot.com/2014/12/uwaga-candy.html

środa, 14 stycznia 2015

MOC ŻYCZEŃ w MOCNYCH KOLORACH

I wróciłam do mojego ulubionego zestawu kolorów. Choć najbliższe mi są soczyste, mocno nasycone odcienie, a tutaj pomarańczowy jest stonowany ;-)


Kartkę zgłaszam na wyzwania:

Berry71bleu, January Things With Wings Challenge

http://altair-art.blogspot.com/2015/01/wyzwanie-1-kolorowo-i-energetycznie.html
http://digi-scrappl.blogspot.com/2015/01/pierwsze-wyzwanie-tego-roku.html