piątek, 14 lutego 2014

SZLACHETNY KYANIT- W KAJDANKACH oraz KYANITTA

Niby niepozorny, ale kiedy zobaczy się go na własne oczy to jakoś tak wzroku oderwać nie można.... Jest to prawdopodobnie efektem budowy tego minerału- dzięki temu, że jest przezroczysty widać wewnętrzną strukturę. Im większy kamień tym lepiej widać wewnętrzne płytki, warstwy, które zachodzą na siebie. Niestety przez to jest też minerałem dość kruchym, trudnym do obróbki, a co za tym idzie- kianit jest kamieniem ekskluzywnym.

Magicznie- kyanit jest zwany "kamieniem dyplomatów"- wspomaga analizę, realistyczną wyobraźnię, umiejętność przekonywania ludzi do swoich pomysłów. Powinien być wykorzystywany do ustalania jasnych zasad i czystych relacji- na zasadzie równości i partnerstwa. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa kyanos – niebieski. Kyanit to kamień prawdy i odwagi, pomaga w odnajdywaniu duchowego celu.

 KYANITTA poduszeczki kyanitu, kulki sodalitu, kryształki Swarovskiego oraz srebro. Niebanalna forma.

 

KYANIT w KAJDANKACH okazałe krople kyanitu [aż 30x12mm] w połączeniu z kryształkami Swarovskiego i oryginalnymi biglami w formie kajdanek. Oczywiście srebro. Klasycznie eleganckie- będą pasować zarówno na większe wyjście jak i do dżinsów.

 2 komentarze:

  1. Kyanit niesamowity. Kolczyki również ;).

    www.swiatsutaszu.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. dziękuję Grażyno :-) Kyanit ostatnio zaczyna być jednym z moich ulubionych kamieni.
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń